Araç Koltuk Yıkama Ne Kadar?

Günlük yaşantımızda bizlere çok faydası dokunan yol arkadaşımız olan her dakika kullandığımız araçların içi zaman zaman bazı faktörlerden kaynaklı kirlenmektedir.  

Özellikle açık renkte olan araç koltuklarınız kısa sürede kirlenmekte ve leke tutmaktadır. Bu nedenlerden dolayı araçlarınızın da derin bir temizliğe ihtiyacı vardır. Bazı dikkatsizlikler sonucu içecek ve yiyeceklerden ötürü oluşan kirler biraz zor çıkmaktadır. Vakti olmayan kişilerde bu kirlerden dolayı sorun yaşamaktadırlar. Nedeni ise vakti olmadığı için lekeyi hemen temizleyemiyor ve kir uzun süreli orada kaldığı zaman leke o bölgeye adeta çöker ve yapışır. Bu sebepten kaynaklı olarak aracınızda böyle durumlarla karşılaştığınız zaman bizlere başvurabilir ve bizlerde sizin aracınızın iç kısmında oluşan çıkmayan zorlu lekeleri sizler için çıkartalım. Sonunda temiz bir araçla rahatça yola çıkabilirsiniz.

Araç Koltuk Yıkama Nasıl Olur ?

Aracınızda bulunan koltukların yıkama işlemi aynı evinizde bulunan koltuk temizleme işlemi ile birebir işlem yapılmaktadır. Araç koltuğu temizliği de aynı şekilde dört işlemden geçerek son olarak temiz ve hoş görünümünü almaktadır. Tek fark araçlarınızın içi koltuk kadar temiz değildir. Aracınızın içini koltuklarla beraber ful temizlik yapılmaktadır. 

Öncelikle aracınızın içinde bulunan kaba pislikleri elinizle toplar daha sonrasında ise ufak parçaları ve tozları süpürge yardımıyla kaba pislik temizlenmiş olur. Bir sonraki işlem ise koltuklarınızı daha rahat ve kolay temizlemek amacıyla aracın içinden çıkarılır. Koltuklar araba içine nazaran daha ferah ve geniş alanda temizlenir. Araba koltuğu temizleme işlemi; kılıf çıkartılır, koltuk arasında kalan pislikler süpürge yardımıyla temizlenir. Koltuklar kaba pislikten kurtulduktan sonra ilaç ve deterjan karışımı suyla beraber ıslatılır. Bir müddet bekleyip kirler yumuşadıktan sonra ucu fırçalı başlık bulunan makine yardımıyla kirlerin çıkması amaçlanarak ovalama işlemiyle kirler temizlenir. Geriye ilaç ve deterjanların koltuktan arınması için suyla durulanıp bir makine yardımıyla kalan kirli su çekilir yani vakumlanır. Son olarak kuruma işlemi de bitince aracın içinde tekrardan yerini alır. 

Araç koltuk yıkama, o kadar da maliyetli bir işlem olmamakla birlikte, araç koltuğun kirlilik oranına, koltuğun ebatına ve sayısına göre fiyat değişikliği olmaktadır. Aracınızın koltuğu ne kadar kirliyse fiyatta da değişiklik olacaktır. Aksine ödenecek miktarı düşünmek yerine aracınızın temiz ve hijyenik hale gelebilmesini sağlayan temizlik işlemi yapılmış mı bunlara dikkat etmelisiniz. Ortalama firma arası fiyat farkları da pek fazla olmayan araç koltuk yıkama işlemi, sanılanın aksine makul bir fiyatta işlem yapılmaktadır. Fazla ödeme yapmak istemeyen kişiler aracınızı temiz ve hijyenik tutmaya özen göstermelisiniz.     

 

Yorum bırakın

Scroll to Top
Sohbete Başla
Just Temizlik
Merhaba 👋
Araç Koltuk Yıkama Ne Kadar? hakkında bilgi almak ister misiniz??
Şimdi Ara