Çift Kişilik Yatak Yıkama Fiyatları Ne Kadar?

Günü yorgun bir şekilde atlattıktan sonra güzel bir uyku çekmek kim istemez ki. Temiz ve hijyenik yatakta uyumak her zaman daha iyi ve sağlıklıdır. Temiz ve hijyenik bir yatakta uyumak hastalık kapmanızı önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca yatağınızı düzenli aralıklı zamanlarla derin bir temizlik işlemi yaptırmalısınız. Bu sayede haşere, böcek ve bakteriler tarafından yatağınızın ele geçirilmesini de önlemiş olursunuz.

Yatak Yıkama İşlemi Nasıl Olur ? 

Yatak yıkatmak sizlerin sağlığı açısından ve yataklarınızın hijyenik daha iyi bir durumda olmasını sağlamaktadır. Yatak yıkatmak ayrıca yatağınızın kullanım ömrünü de artırmış olursunuz. Yatak yıkama işlemi basit ve efor isteyen bir işlemdir. Aynı diğer yıkama işlemleri ile benzer şekilde olan yatak yıkama işlemi dört farklı aşamalardan geçerek son temiz halini almaktadır. 

Bu dört aşama şu şekilde başlamaktadır: Yatağınızın yüzü çıkabiliyorsa ilk yüzünü çıkarılmalı, daha sonrasında ise lekelere özel olarak hazırlanmış ilaç, deterjan karışımını yardımıyla yatağınız ıslatılır yani nemlendirilir. Nemlendirme işleminden sonra bir süre boyunca beklenir. Nedeni ise kir ve lekelerin biraz yumuşayıp daha kolay bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır. Bir süre bekletildikten sonra yatağınız çok kirli ve çıkmayan inatçı kirler için fırça başlıklı özel makine yardımı ile lekelerin üstüne ovalama ile lekeler çıkarılmaya çalışır. Lekeler bu işlemle çıkarıldıktan sonra geriye Yatak temizleme işleminde kullanılan süpürge gibi çalışan makine ile o kalan kirli ve kötü su vakumlanır. Bu vakumlama işlemi tekrarlanır. Daha sonrasında kuruması için temiz bir ortamda tutulur. Yatak yıkama işlemi bu şekilde olmaktadır.

Yatak yıkama işlemleri sanılanın aksine fazla maliyetli işlem değildir. Aynı şekilde yatak yıkama fiyatları, yatağın boyutuna ve ne kadar kirli lekeli olduğuna bağlıdır. Tek kişiliğin fiyatı ne kadarsa çift kişilik yatağın fiyatı ise iki katıdır. Nedeni ise tek yataktan iki tane yıkatmış gibi olduğunuz için fiyatı da iki katıdır. Yatak yıkatma işleminin fiyatı lekeye bağlı olmasının sebebi leke ne kadar büyük ve zor çıkarsa o kadar uğraş ve fazla malzeme harcamak demektir. Bu sebeple yatak yıkatma işlemi leke oranına ve zorluğuna bağlıdır. Sanılanın aksine fazla maliyet gerektirmeyen bir işlem olmakla birlikte bütçe dostunuzdur. 

Yorum bırakın

Scroll to Top
Sohbete Başla
Just Temizlik
Merhaba 👋
Çift Kişilik Yatak Yıkama Fiyatları Ne Kadar? hakkında bilgi almak ister misiniz??
Şimdi Ara